CyberGhost – opinie

CyberGhost- opinie. Moja recenzja sieci VPN (Aktualizacja: 2022)

Jeśli szukasz najlepszego stosunku wysokiej jakości usług do relatywnie niskiej ceny, to sieć CyberGhost jest tu zwycięzcą. Cyberghost posiada ponad 6400 serwerów w 90 krajach, może pochwalić się wysokim poziomem bezpieczeństwa, zapewni Ci prywatność, szybkie połączenie, wiele funkcji dodatkowych, a wszystko to w bardzo przystępnej cenie, zaczynającej się już od 2.25$/ miesięcznie. Zatem czy ten dostawca VPN ma jakieś wady, czy można śmiało kupić abonament CyberGhost? Opinie użytkowników o tej sieci VPN są bardzo pochlebne. Przeczytaj moją recenzję CyberGhost i zadecyduj czy to VPN dla Ciebie.

cyberghost

Mój wybór:

Lider stosunku jakości do ceny

4.8
4.6/5

Bezpieczeństwo

4.5/5

Szybkość i serwery

4.6/5

Kraje i lokalizacje

5/5

Zapewnia anonimowość

4.5/5

Interfejs i łatwość obsługi

5/5

Obsługa klienta, wsparcie technczne

5/5

Brak logów, dzienniki i przechowywanie danych

Wyłącznik bezpieczeństwa / kill switch

VOD, Player, polskie platformy

Gwarancja na Player, większość pozostałych również, ale bez gwarancji. Nie działa Canal +

Torrenty, serwery P2P

Kryptowaluty

Netflix, platformy streamingowe

Tor i deep web

Systemy operacyjne

Android, Mac, iOS, Windows, Linux, Routery, Chrome i  Firefox,  smart TV, Android TV, FireTV, Apple TV, konsole Xbox i Playstation

Siedziba firmy

Rumunia i Niemcy

Wsparcie techniczne

e-mail, 24/7 czat na żywo z agentem, poradniki

Cena

$ (abonamenty długoterminowe)

Recenzja CyberGhost- Spis treści

CyberGhost VPN - informacje podstawowe

Firma CyberGhost została założona w roku 2011, w Rumunii. Obecnie zajmuje pozycję jednego z najlepiej rozwiniętych i najbardziej niezawodnych dostawców sieci VPN. CyberGhost zaufało już ponad 36 milionów klientów na całym świecie. CyberGhost VPN uważa, że prywatność jest podstawowym prawem człowieka, dlatego też skupia się na ciągłym ulepszaniu swoich usług, wdrażając nowoczesne technologie stojące na straży bezpieczeństwa i anonimowości.  

CyberGhost zatrudnia ponad 70 specjalistów z dziedziny technologii i informatyki, posiada siedzibę w Rumunii oraz w Niemczech. Rumunia, skąd wywodzi się CyberGhost nie należy do żadnego sojuszu pięciu, dziewięciu ani czternastu oczu. Oznacza to, że CyberGhost nie będzie udostępniał Twoich danych żadnym agencjom marketingowym, wywiadowczym ani innym instytucjom. Firma skupia się na rozwoju swojej infrastruktury zarówno w zakresie zwiększenia prywatności i bezpieczeństwa użytkowników podczas korzystania z Internetu, jak i modernizacji sieci serwerów.

Pod licencję CyberGhost można podpiąć aż 7 różnych urządzeń. Co więcej firma ta oferuje aplikacje dostosowane do wielu systemów operacyjnych, także tych spoza głównego nurtu. Kupując abonament u tego dostawcy VPN możesz zabezpieczyć prywatność na urządzeniach obsługujących Android, iOS, Windows, Mac, Linux, a także na konsolach do gier typu Xbox i Playstation, smart TV, Android TV, Apple TV, Samsung TV, routerach i innych.

Jak zatem CyberGhost wypada na tle konkurencji i czy warto wykupić abonament u tego dostawcy VPN?

CyberGhost VPN recenzja

Ceny i taryfy CyberGhost

Ceny abonamentu długoterminowego u CyberGhost na tle konkurencji wypadają na prawdę nieźle!

Jak chyba u każdego dostawcy VPN, cena za usługę na przestrzeni miesiąca maleje odwrotnie proporcjonalnie do czasu trwania abonamentu; jeśli zawieramy umowę na 3 lata w skali miesiąca oszczędzimy aż 83%, w stosunku do taryfy trwającej tylko 30 dni.

Miesięczny abonament – 12,99$/ miesiąc + 14 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, jeśli VPN nie spełni twoich oczekiwań. Śmiało można powiedzieć, że to jedna z wyższych opłat za miesięczny abonament na rynku sieci VPN. W sytuacji, kiedy istnieją lepsi usługodawcy VPN (niewielu, ale jednak istnieją np. NordVPN lub ExpressVPN), którzy oferują niższą kwotę za miesiąc korzystania z ich serwerów, nie rozumiem wysokości opłaty za CyberGhost. Ok, może jeśli nie jesteś przekonany, czy usługa Cię zadowoli i chcesz skorzystać z prawa do zwrotu, nie ryzykując przy tym opłaty rocznej, wykupienie tej taryfy ma jakiś sens. Najlepiej jednak zrobimy przechodząc po pozostałych ofert, nie rozważając tematu miesięcznego planu.

Abonament na rok – 3,99$/ miesiąc rozliczany co roku (czyli 47,88$) + 45 dni na reklamację i zwrot pieniędzy, jeśli VPN nie spełni twoich oczekiwań. Tutaj już nie jest źle. Ta opłata jest bardzo racjonalna, nie zapominajmy jednak, że CyberGhost potrafi lepiej!

Abonament na 2 lata – 3,49$/miesiąc, naliczane co 2 lata (83,76$) +45 dni na reklamację i zwrot pieniędzy, jeśli VPN nie spełni twoich oczekiwań. Czekaj, czekaj – to jeszcze nie wszystko. CyberGhost rozszerzył swoją ofertę o jeszcze jedną opcję i w tym miejscu przechodzimy do hitu.

Hit cenowy: Abonament na 3 lata i 3 miesiące – 2,25$/miesiąc, naliczane co 3 lata (dodatkowe 3 miesiące są dodane jednorazowo, jako gratis). 45 dni na reklamację i zwrot pieniędzy, jeśli VPN nie spełni twoich oczekiwań. I tak, to jest hit. 2,25$, czyli 8,20 PLN za miesiąc korzystania z topowej sieci VPN jest jak dla mnie absolutnym ukłonem w stronę przyszłych użytkowników VPN. W prawdzie abonament tej długości to dość długoterminowe zobowiązanie, ale przy dzisiejszej wiedzy o osiągnięciach firmy CyberGhost, nie nazwałbym ryzykiem obdarzenia zaufaniem akurat tego dostawcy usług VPN.

Za CyberGhost zapłacisz kartą kredytową, za pomocą serwisu typu PayPal, lub bitcoinem. Możliwość dokonania płatności kryptowalutami, daje poczucie, że dostawca VPN wie faktycznie do czego służy wirtualna sieć prywatna; płatność kryptowalutowa zapewnia częściową anonimowość (aby pozyskać dane płatnika trzeba się na prawdę baaardzo postarać) i jest filarem dla dostawców VPN, którzy dbają o prywatność swoich użytkowników. Ceny CyberGhost oraz metody płatności, jakie firma oferuje, są w przypadku tej sieci wyważone w stosunku do jakości usługi.

Prócz 45 dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, CyberGhost VPN oferuje  1 darmowy dzień próbny. Cóż mogę powiedzieć, lepszy rydz niż nic. 1 dzień powinien wystarczyć na przetestowanie podstawowych funkcji VPN, które wchodzą w zakres Twoich zainteresowań. Możesz skorzystać z tej możliwości i sprawdzić, czy możesz oszukać Netflix lub oglądać polską telewizję online za granicą i czy Twoja ulubiona platforma VoD nadal nie blokuje serwerów CyberGhosta. Pamiętaj, że świat sieci prywatnych zmienia się z dnia na dzień i o ile na bieżąco staram się aktualizować moje artykuły, o tyle gdzieniegdzie informacje mogą być już przestarzałe. Dodatkowo we wszystkich rozsądnych planach taryfowych CyberGhost uwzględniona została 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, w przypadku jeśli usługa nie będzie spełniać Twoich oczekiwań. Aby wyrazić niezadowolenie z sieci VPN, wystarczy jedynie anulować subskrypcję na stornie CyberGhost, a następnie skontaktować się z obsługą klienta w sprawie odszkodowania. W mojej opinii jest to rozsądne rozwiązanie.

Poniżej udostępniam zrzut ekranu ze strony CyberGhosta. Po zmianie języka na polski strona automatycznie sugeruje cennik w walucie Euro, stąd różnice między cenami, które podaję w tekście i tymi, które widzicie poniżej.

CyberGhost ceny

Bezpieczeństwo danych, ochrona prywatności, anonimowość

Jeśli regularnie bywasz na tej stronie i przeczytałeś już parę moich artykułów oraz opinii na temat sieci VPN, to pewnie wiesz już, że dużą uwagę przywiązuję do kwestii prywatności i bezpieczeństwa w sieci. Powtórzę to po raz kolejny: Jeśli decydujesz się na abonament u dostawcy VPN, niezależnie czy potrzebny jest Ci on do streamingu czy do torrentowania, bezpieczeństwo zaś spychasz na dalszy plan, to przynajmniej zrób 2 w jednym: skoro i tak chcesz kupić VPN, zadbaj o to by był on bezpieczny. Nic nie tracisz, możesz tylko zyskać. Przy wyborze wirtualnej sieci prywatnej, jak sama nazwa wskazuje prywatność i bezpieczeństwo powinny być priorytetem.

W teorii, w momencie kiedy kupujesz wirtualną sieć prywatną, dostawca takiej usługi powinien być jedyną osobą, która posiada dostęp do danych wysyłanych przez twoje urządzenia korzystające z Internetu. W praktyce, aby tak faktycznie się stało, musisz wybrać sprawdzonego dostawcę VPN, posiadającego jasną politykę braku logów oraz takiego, którego siedziba znajduje się w kraju wspierającym rozwój firm bez nadmiernej ingerencji organów państwowych w prywatność klientów. Jeśli obdarzysz swoim zaufaniem firmę, która na nie nie zasłużyła, twoja prywatność jest zagrożona; dane stały się swoistą walutą XXI wieku – szemrana firma może odsprzedać je różnego typu agencjom i instytucjom. Oprócz tego, dane mogłyby zostać zwyczajnie wykradzione przez hakerów. Jeśli silna instytucja, np. jednostka rządowa wnioskowałaby do usługodawcy sieci VPN o przekazanie danych, niewykluczonym jest, że ten byłby zmuszony do wykonania takiego działania. Polityka braku logów oznacza, że dostawca VPN nie prowadzi żadnych dzienników z zapisami aktywności internetowej swoich użytkowników. W takiej sytuacji, nawet jeśli ktoś próbowałby pozyskać dane, to pocałowałby przysłowiową klamkę – w końcu firma nie może przekazać bądź sprzedać czegoś, co nie istnieje. W tym miejscu mam dla Ciebie dobrą wiadomość: CyberGhost zapewnia, że prowadzi politykę no-logs, przynajmniej w zakresie danych, które mogłyby naruszyć Twoją prywatność.  

Należy jednak wspomnieć, że VPN ten wysyła anonimowo niektóre metadane do usług stron trzecich, służących do analiz trendów oraz ulepszania serwisu oferowanego przez CyberGhost. Dane gromadzone przez CyberGhost VPN nie pozwalają Cię zidentyfikować oraz nie naruszają zasady o anonimowości i ochronie prywatności. 

Jak już ustaliliśmy, CyberGhost deklaruje politykę braku logów i na potwierdzenie tych słów zapewnia, że wykorzystuje w swojej flocie serwery oparte na pamięci RAM, w których brak jest dysków twardych. Dzięki temu zabiegowi faktycznie żadne informacje nie mogą być zapisane na stałe na serwerze. Po ponownym uruchomieniu systemu, serwery oparte na pamięci RAM są automatycznie restartowane; nie mają zdolności do przechowywania danych z poszczególnych sesji.

CyberGhost VPN posiada dodatkową, odpłatną funkcję jaką są serwery NoSpy. Serwery NoSpy znajdują się w prywatnej siedzibie CyberGhost, a dostęp do nich ma jedynie zespół pracujący w tym miejscu. Nie ma możliwości, aby manipulowała przy nich jakakolwiek osoba spoza najbardziej zaufanej części załogi, co dodatkowo zmniejsza ryzyko przechwycenia jakichkolwiek danych. Może nazwiesz mnie świrem, ale uważam że opcja ta jest warta dopłacenia kilku dolarów, ponieważ znacznie podnosi moje zaufanie do dostawcy VPN.

Główna siedziba CyberGhost znajduje się w Rumunii, czyli kraju spoza sojuszu Pięciu Oczu (dziewięciu i czternastu też), więc nie mamy wątpliwości, że instytucje rządowe na ten moment nie zagrażają polityce prywatności prowadzonej przez tego dostawcę VPN. Jednak trzeba mieć na uwadze dwa “ale”. Pierwszym z nich jest lokalizacja drugiej siedziby w Niemczech, natomiast drugim fakt, że w 2017 roku firma CyberGhost została sprzedana Izraelskiej firmie o wątpliwej reputacji. Mimo że CyberGhost nie zaliczył wpadek, które mogłyby udowodnić, że polityka prywatności została naruszona, warto zachować ostrożność. Jeśli chcesz po prostu zabezpieczyć swój ruch sieciowy, a twoim maksymalnym przewinieniem może być ściągnięcie pliku z torrentów, myślę że nie musisz przejmować się powyższymi faktami. Jeśli jednak posiadasz jakąś prawdziwie tajemną wiedzę oraz poufne informacje, które ktoś mógłby chcieć pozyskać, zalecałbym wybranie innej sieci, posiadającej dodatkowe funkcje bezpieczeństwa.

Spójrzmy teraz na zabezpieczenia sieci Cyberghost VPN od strony technologicznej. Sposób działania VPN nie różni się od innych sieci- strumień danych z twojego urządzenia dociera przez zaszyfrowany tunel do serwera VPN, w którym to serwerze dane gubią stary adres IP, dostają nowy, a następnie strumień danych jest przekierowany do witryny docelowej. Teraz przyszła pora na te wszystkie trudne nazwy protokołów bezpieczeństwa- lecimy po kolei.

Podobnie jak w przypadku innych usługodawców VPN, CyberGhost oferuje swoim użytkownikom kilka protokołów bezpieczeństwa. Protokół szyfrowania, to technologia umożliwiające utworzenie tunelu VPN oraz przesłanie przez ten tunel strumienia danych. Od wybranego protokołu bezpieczeństwa uzależniony jest sposób szyfrowania danych oraz prędkość transferu. Pierwszy z protokołów to OpenVPN– jeden z najlepszych i najbardziej popularnych na rynku. Obsługuje on porty TCP i UDP i umożliwia swobodę i optymalizację dotyczącą przeglądania Internetu oraz streamingu. Protokół OpenVPN jest zgodny z większością platform internetowych, może być stosowany na routerach, a dodatkowo umożliwia bardzo mocne szyfrowanie. Kolejne protokoły to IKEv2 w połączeniu z IPSec, zalecany do stosowania na Windowsie oraz systemie iOS. Protokoły te generują potężne algorytmy i klucze kryptograficzne, praktycznie nie do złamania. Na deser zostawiam protokół L2TP/IPSec – również świetne narzędzie zapewniające bezpieczne tunelowanie. Nie przejmuj się, jeśli nazwy tych protokołów niewiele Ci mówią – jeśli nie jesteś zbytnio zainteresowany tematem, jedyne co musisz wiedzieć to, że wszystkie są bezpieczne, a aplikacja sama wybierze najbardziej zoptymalizowany protokół dla Twojego urządzenia. Protokoły OpenVPN, IKEv2, IPSec oraz L2TP są powszechnym i uznanym rozwiązaniem, zaś CyberGhost nie używa przestarzałych technologii.

CyberGhost do zaszyfrowania twoich danych używa 256-bitowego szyfru AES (AES-256), czyli kodu, który jest praktycznie nie do złamania. Aby odszyfrować wspomniane 256 bitowe szyfrowanie, superkomputer musiałby pracować nieustannie przez kilka milionów lat. Brzmi jak dobre zabezpieczenie i takie w istocie jest; z tego samego szyfrowania korzystają instytucje rządowe państw na całym świecie. Myślę, że bezpieczeństwo w CyberGhost jest kwestią niezaprzeczalną.

CyberGhost posiada własne serwery DNS. Zadaniem serwera DNS jest przechowywanie ogromnej ilości nazw domen powiązanych z odpowiednimi adresami IP. Oznacza to, że kiedy użytkownik wprowadza nazwę strony internetowej, którą chce odwiedzić, serwer DNS przetłumaczy ją na odpowiednie numery i wyśle na przypisany do niej adres IP. Jeśli sieć VPN korzysta z własnych serwerów DNS, ruch ten jest zaszyfrowany i odbywa się w tym samym tunelu VPN, który zabezpiecza dane klienta VPN podczas innych czynności online. Żadna osoba trzecia ani organizacja nie może się tutaj zalogować, w związku z tym nie może ocenzurować danej witryny. Nie musisz się również martwić o to, że trzecia strona zyska dostęp do odwiedzanych przez Ciebie adresów IP, ponieważ pozostaną one w obrębie sieci serwerów CyberGhost.

CyberGhost VPN posiada również funkcję kill switch (wyłącznik bezpieczeństwa), który automatycznie przerywa przesyłanie danych, w momencie rozłączenia z serwerem VPN. Oznacza to, że nie ma możliwości aby twój transfer odbywał się poza tunelem VPN, będąc narażonym na przechwycenie.

Kraje i lokalizacje serwerów CyberGhost VPN

Jeśli chodzi o liczbę serwerów oraz ich lokalizacje na świecie, CyberGhost prezentuje się tu ponadprzeciętnie dobrze. Dane te są kluczowe dla użytkowników, którym zależy na możliwości logowania się za pomocą serwerów zagranicznych oraz dla tych, którym zależy na niezwykle szybkim połączeniu. Równomierna dystrybucja serwerów VPN oraz ich rozbudowana sieć zapewniają VPN odpowiednią przepustowość. Dzięki temu unikamy przeciążenia na serwerach. Dodatkowo, jeśli korzystamy z serwera VPN znajdującego się blisko naszej rzeczywistej lokalizacji, ruch sieciowy jest zwyczajnie szybszy, niż w momencie, kiedy serwer VPN jest od nas oddalony. Jeśli zamierzamy łączyć się przez VPN z serwerem znajdującym się na innym kontynencie, również dobrze jest mieć wybór kilku lokalizacji w danym kraju; można wtedy wybrać serwer najbardziej zoptymalizowany dla naszego urządzenia i nadrobić trochę na szybkości i jakości połączenia.

CyberGhost posiada flotę ponad 6400 serwerów, rozdystrybuowanych w 110 lokalizacjach, w 90 krajach świata. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych wyników pośród dostawców sieci VPN. Złą informacją, jest ta, że ponad 1/3 lokalizacji serwerów sieci CyberGhost jest jedynie wirtualna – nie ma tam fizycznych maszyn. Oczywiście, istnieją kraje i miejsca, które usprawiedliwiają zastosowanie serwera wirtualnego, jednak zawsze kiedy jest to możliwe lepiej stosować serwery fizyczne. CyberGhost udostępnia listę swoich serwerów z informacją, czy w danym kraju serwery faktycznie się znajdują. W wielu przypadkach nie rozumiem, dlaczego CyberGhost VPN zdecydował się na zastosowanie jedynie serwera wirtualnego. Co więcej nie znamy proporcji serwerów wirtualnych do serwerów fizycznych, w krajach w których istnieją te drugie. Możliwym zatem jest, że sporą część floty CyberGhost VPN stanowią serwery wirtualne.

CyberGhost serwery

CyberGhost oferuje serwery zoptymalizowane do danych czynności. Dużym ułatwieniem jest możliwość sprawdzenia na stronie dostawcy VPN, który z serwerów znajduje się najbliżej naszej lokalizacji. Dzięki temu wiemy, czego się spodziewać po zakupie abonamentu, możemy ocenić czy serwer przeznaczony do pożądanej przez nas czynności znajduje się odpowiednio blisko nas. W aplikacji również istnieje możliwość zlokalizowania najbardziej zoptymalizowanego serwera w pobliżu naszego urządzenia.

Organizacja takiej wyszukiwarki serwerów na stronie internetowej to bardzo duży ukłon w stronę użytkowników i potencjalnych klientów CyberGhost VPN.

cyberghost opinia
CyberGhost recenzja
vpn CyberGhost

Jak szybkie są serwery CyberGhost?

Często zabezpieczenia stosowane przez dostawców VPN mają wpływ na spadek prędkości łącza internetowego- szyfrowanie stanowi dla serwerów duże obciążenie. Naturalnym jest więc, że sieć VPN spowolni twój transfer danych. Pytanie jednak brzmi, jak duży będzie to uszczerbek? W przypadku najlepszych dostawców VPN spadek prędkości jest ledwo zauważalny. Jeśli chodzi o CyberGhost prędkość nie spada w stopniu, który przeszkadzałby w jakikolwiek aktywnościach internetowych. 

Testy prędkości CyberGhost dają satysfakcjonujące, dobre wyniki na wszystkich testowanych serwerach. Powiem więcej, po podłączeniu do zoptymalizowanego serwera, sugerowanego przez sieć VPN wyniki były ekstra i praktycznie nie odbiegały od mojego standardowego połączenia. Na dalszych serwerach spowolnienie jest widoczne jeśli rozważamy liczby, ale nieodczuwalnie w korzystaniu z sieci. Prędkość CyberGhost wystarczy do streamingu, torrentingu czy po prostu przeglądania Internetu. Jak zawsze prędkości wyglądają lepiej na serwerach znajdujących się blisko mojej aktualnej lokalizacji lub po porostu w Europie, ale te odległe również dają radę! Połączenie z serwerami CyberGhost jest u mnie bardzo stabilne.

Podaję moje wyniki prędkości sieci:

Połączenie bez VPN: PING 2 ms, Pobieranie 121 mb/s, Wysyłanie 117mb/s

Połączenie z Polskim serwerem VPN (sugerowany przez CyberGhost) : PING 5 ms, Pobieranie 118 mb/s, Wysyłanie 111 mb/s

Połączenie z serwerem VPN w Lizbonie: PING 48 ms, Pobieranie 86 mb/s, Wysyłanie 92 mb/s

Połączenie z serwerem VPN w USA: PING 112 ms, Pobieranie 64 mb/s, Wysyłanie 62 mb/s

Połączenie z serwerem VPN w Kambodży: PING 246 ms, Pobieranie 52 mb/s, Wysyłanie 49 mb/s

Należy dodać, że testy prędkości VPN nie są do końca miarodajne. Dają jedynie względny pogląd na to, jak sieć radzi sobie na danych serwerach; prędkość sieci VPN zależy w dużym stopniu od szybkości twojego łącza internetowego, od urządzenia z którego korzystasz, od tego jakie i ile czynności w sieci aktualnie wykonujesz, od odległości oraz obciążenia serwera VPN i innych zmiennych wartości.

Interfejs, aplikacja i wsparcie techniczne

Aby uzyskać dostęp do usługi VPN najpierw musisz wybrać najbardziej dogodny abonament. Instalacja CyberGhosta jest bardzo prosta; po uiszczeniu opłaty za plan taryfowy, witryna automatycznie rozpozna urządzenie, z którego korzystasz i pobierze adekwatną aplikację. Aby zainstalować aplikację VPN wystarczy kliknąć w plik .exe . Po zainstalowaniu aplikacji musisz zalogować się na konto przy pomocy wybranego loginu i hasła. Konfiguracja konta jest prosta, można powiedzieć że CyberGhost prowadzi Cię za rękę podczas całego procesu.

Pamiętasz zrzuty ekranu pochodzące ze strony CyberGhost VPN? Ja pamiętam, bo jestem pod wrażeniem tego co strona ma do zaoferowania osobom, które nawet nie są jeszcze użytkownikami ich aplikacji. Po tych funkcjach nie można spodziewać się niczego innego, jak świetnej, prostej w obsłudze i doskonale zaprojektowanej usługi.

W istocie, CyberGhost zdaje tu egzamin na 6. Po ściągnięciu aplikacji ukazuje nam się minimalistyczne okno dające możliwość podłączenia do sieci VPN. Sugerowane jest połączenie z serwerem wybranym przez aplikację (najbardziej zoptymalizowany uwzględniając twoją lokalizację i urządzenie), ale jeśli wiesz, że będziesz ściągać torrenty lub oglądać film, w łatwy sposób możesz przełączyć serwer na jeden z dedykowanych właśnie do tych poszczególnych czynności, lub po prostu wybrać serwer w kraju, z którego chcesz dostać adres IP.

CyberGhost liczba serwerów

Nawet najnowsza i najlepsza technologia nie jest w stanie zagwarantować sieci VPN braku awarii. O ile nie masz wpływu na to, czy takowa wystąpi, od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na dostawcę VPN który pomoże Ci szybko naprawić szkody. Co zrobisz jeśli coś nawali – nieważne czy będzie to serwer, aplikacja czy może cała sieć bądź jej region? Skontaktujesz się z obsługą klienta i zapytasz w czym tkwi problem i jak go rozwiązać. 

Jeśli korzystasz z usług sieci CyberGhost, możesz wybrać jedną z 3 metod poradzenia sobie z problemem. Po pierwsze CyberGhost udostępnia całą masę przewodników po VPN oraz materiałów video, które mogą okazać się pomocne. Jeśli jednak nie znajdziesz tam odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie pozostaje kontakt za pomocą wiadomości e-mail bądź przez czat na żywo z pracownikiem serwisu, który jest dostępny 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

CyberGhost ma wbudowany język polski, jednak obsługa klienta komunikuje się po angielsku, niemiecku, francusku i rumuńsku. 

Czy CyberGhost oferuje dostęp do...

... bezpiecznego torrentowania?

Tak, jeśli masz zamiar bezpiecznie ściągać torrenty, CyberGhost sprawdzi się do tego zadania. Nie każdy serwer z floty CyberGhost obsługujące ruch peer to peer (P2P), wykorzystywany przy torrentach, ale mimo to jest z czego wybierać. Na swojej stornie CyberGhost udostępnia dokładny spis lokalizacji serwerów wraz z informacją czy są to serwery typu P2P. Wśród lokalizacji serwerów P2P, znajdują się kraje, które nie zablokowały dostępu do The Pirate Bay. Dodatkowo CyberGhost jest siecią zapewniającą bezpieczeństwo swoim klientom i posiada kilka naprawdę wartościowych opcji, umożliwiających bezpieczny torrenting. Na czele stoi oczywiście funkcja kill switch, która zatrzyma ruch internetowy, jeśli połączenie z serwerem VPN zostałoby zerwane. Serwery CyberGhosta są na tyle szybkie, że pobieranie torrentów nie powinno stanowić dla nich wyzwania.

... platform streamingowych: Netflix, BBC iPlayer, VOD, Player?

Tak! Dodatkowo CyberGhost VPN na swojej stronie udostępnia listę platform, które może odblokować wraz z krajem domeny danego serwisu. Lista jest stale aktualizowana, więc jeśli chcesz sprawdzić czy CyberGhost nadaje się do oglądania np. Netflixa w Stanach Zjednoczonych lub wielkiej Brytanii, wystarczy poszukać informacji u źródła. Oczywiście, CyberGhost pokazuje jedynie najważniejsze platformy streamingowe na świecie, pomija tu polskie portale takie jak VoD TVP, czy Player. Nie martw się- na ten moment je również odblokowuje, jednak nie daje Ci formalnie takiej gwarancji. Sytuacja jest jednak dynamiczna. O ile dzisiaj, będąc za granicą możesz obejrzeć odcinek Ojca Mateusza na VoD, może się to zmieniać. Tak było np. z Canal+; platforma ta co jakiś czas blokuje CyberGhosta, a co jakiś czas użytkownicy znowu mają do niej dostęp. Ogólnie rzecz biorąc, CyberGhost dobrze sprawdza się w roli VPN do streamingu.  Obsługuje serwery zoptymalizowane pod kątem do pobierania strumieniowego, używanego podczas oglądania multimediów.

CyberGhost Netflix

... pokonania firewalla w Chinach?

Nie tak dawno CyberGhost VPN był siecią prywatną, zdolną do pokonania chińskiej zapory. Niestety to już przeszłość – obecnie CyberGhost przegrywa z firewallem w Chinach. Nadal jednak CyberGhost jest doskonałą usługą do omijania geoblokad w niektórych krajach. Posiada on świetne zabezpieczenia oraz działa na dobrych prędkościach, więc jeśli nie planowałeś podróży lub przeprowadzki do Chin, nie rezygnuj z wykupienia abonentów u tego dostawcy VPN, tylko z tego powodu.

... przeglądarki Tor i Deep webu?

CyberGhost VPN dobrze współpracuje z przeglądarką Tor. Dzięki solidnym zabezpieczeniom, VPN dobrze ukryje twoje IP i zaszyfruje strumień danych. CyberGhost posiada funkcję kill switch, która okaże się pomocną w przeglądaniu Tora. Serwery tej sieci operują na wystarczających prędkościach, więc sieć VPN nie zamuli cebuli bardziej, niż sam Tor to robi.

Podsumowanie - moja opinia o CyberGhost

CyberGhost nie jest siecią idealną, ale myślę że zasługuje na miano prawie idealnej. Funkcje bezpieczeństwa CyberGhost gwarantują ochronę na bardzo wysokim poziomie, zarówno jeśli jesteśmy wystawieni na ataki hakerów jak i złośliwego oprogramowania, w tym oprogramowania śledzącego. Ponad to CyberGhost dba o prywatność swoich użytkowników, posiada potężną flotę serwerów równomiernie rozdystrybuowanych po świece, operujących na bardzo dobrych prędkościach, a do tego cena za abonament w najbardziej korzystnej ofercie jest absolutnym hitem za tę jakość usług! Osobiście jestem też pod wrażeniem aplikacji tego dostawcy VPN – pod względem designu, praktyczności i stopnia samoobsługowości jest to chyba jedna z najlepiej dopracowanych aplikacji na rynku. CyberGhost VPN może liczyć na pozytywne opinie zadowolonych użytkowników, które jasno wskazują, że VPN ten zasługuje na miejsce w czołówce najlepszych usług VPN tego roku.

Piotrek Janiszewski
Piotrek Janiszewski

Urodziłem się w Bydgoszczy, w 1988 roku, ukończyłem studia w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej (SGH). Od zawsze interesowały mnie kwestie bezpieczeństwa w sieci - dawno temu sam padłem ofiarą kradzieży internetowej i od tego czasu przykładam dużą uwagę do tego komu i w jaki sposób udostępniam dane. Od wielu lat korzystam z usług sieci VPN i dzięki temu doświadczeniu wiem, że usługodawcy nie są sobie równi, ale to nie szkodzi - w zależności od tego, do czego przydatna będzie Ci VPN, nie zawsze będziesz potrzebować najlepszej z najlepszych usług, być może zadowolisz się tańszą opcją, którą z chęcią pomogę Ci wybrać.
Moim drugim hobby, poniekąd powiązanym z cyberbezpieczeństwem są nowoczesne technologie, a konkretniej technologia blockchain. Mam nadzieję, że mój blog dostarczył Ci informacji, które pomogły Ci podjąć decyzję.

© 2024 ŚWIAT VPN | Copyright text by https://www.swiatvpn.pl