Jak oglądać polskiego Netflixa za granicą?

Netflix jest prawdopodobnie najbardziej popularną platformą streamingową na świecie. Zasoby Netflixa obfitują w najpopularniejsze filmy i seriale oraz programy telewizyjne w jakości ultra HD, które po wykupieniu abonamentu możesz oglądać online, bez żadnych ograniczeń. Netflix możesz odpalić zarówno w przeglądarce internetowej jak i w aplikacji na smartfonie, tablecie i SmartTV. Problem z Netflixem zaczyna się, kiedy wyjeżdżasz za granicę.

Spis treści - jak oszukać Netflix?

Polski Netflix za granicą- jak oglądać Netflixa z dowolnego miejsca na świecie?

Po opuszczeniu granic państwa, w którym zazwyczaj korzystasz z Netflixa zauważysz, że logując się na konto w serwisie, masz dostęp do zupełnie innych bibliotek, niż w swoim kraju macierzystym. Może okazać się że, zostaniesz tymczasowo pozbawiony możliwości śledzenia losów bohaterów serialu, który akurat oglądasz, lub nie znajdziesz opcji załadowania polskich napisów do filmu. Zawsze, kiedy wyjeżdżasz za granicę zyskujesz dostęp do lokalnego Netflixa, powiązanego z domeną kraju, w którym akurat przebywasz. Co więc możesz zrobić, jeśli polski Netflix nie działa za granicą, a ty tracisz dostęp do pożądanych treści?

Dlaczego polski Netflix nie działa, kiedy wyjeżdżasz poza granice kraju?

Ze względu na ograniczenia licencyjne, niektóre serwisy stramingowe, takie jak Netflix blokują możliwość korzystania ze swoich bibliotek osobom zamieszkującym kraje spoza regionu domeny, na której zarejestrowana jest platforma. Zważywszy na to, że baza filmów i seriali dostępna w USA jest 2 razy większa niż polskie zasoby Netflixa, a abonament w obu krajach kosztuje tyle samo, uważam że względem klienta takie postępowanie jest co najmniej nie fair.

Netflix oraz baza treści, do której masz dostęp jest powiązany stricte z twoją lokalizacją geograficzną. Logując się do Internetu przez serwery usługi Wi Fi nasze urządzenie dostaje adres IP powiązany z bezpośrednio z odpowiednim dostawcą Internetu. Oznacza to, że logując się z sieci polskiej dostaniesz dostęp do polskiego Netflixa, a jeśli pojedziesz na wakacje do Wielkiej Brytanii i połączysz się z platformą, Netflix zaoferuje Ci swoje brytyjskie biblioteki. Niezależnie od tego w jakim kraju zostało zarejestrowane Twoje konto, łącząc się z Netflixem otrzymasz dostęp do bibliotek kraju, z którego wysyłany jest twój adres IP. Jednak aby polski Netflix za granicą został odblokowany, nie wystarczy zmienić swojego adresu IP za pomocą dowolnej metody, np. serwera proxy.

Czy istnieje możliwość rozszerzenia bazy filmów i seriali o inne kraje?

Myślę, że znasz już odpowiedź na to pytanie. Oczywiście, że możesz oglądać filmy i seriale dostępne w zasobach Netflixa, odbierającego na serwerach krajów spoza regionu, w którym przebywasz. Co więcej możesz oglądać treści w polskiej wersji językowej, nawet jeśli chwilowo przebywasz poza naszym krajem. Może się zdarzyć, że dany serial jest obecny na paru domenach regionalnych Netflixa, jednak tobie zależy na rodzimej platformie, ze względu na możliwość włączenia polskich napisów. Jeśli chcesz mieć dostęp do polskiego Netflixa na całym świecie, bez względu na to czy mieszkasz aktualnie w Niemczech, czy przebywasz na wakacjach w UK, musisz wyposażyć się w narzędzie, które pozwoli Ci zmienić IP na polski identyfikator.

Jak oglądać polskiego Netflixa za granicą

Polski Netflix za granicą oraz zagraniczny Netflix w Polsce

Blokada geograficzna na Netflixie działa w 2 strony. Ograniczony dostęp do treści masz zarówno, kiedy chcesz oglądać polskiego Netflixa, a przebywasz za granicą jak i w momencie, kiedy przebywając w Polsce nie masz wglądu do większości filmów i seriali dostępnych na zagranicznych platformach. Zważywszy na ten fakt, nie zawsze potrzebne będzie Ci polskie IP. Polscy użytkownicy, którzy chcą oglądać filmy, seriale lub programy telewizyjne nieudostępniane przez polską bibliotekę Netflix, najchętniej wybierają bazę serwisu zlokalizowaną w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii.

USA posiada największą bazę filmów i seriali na świecie. Na Amerykańskie serwery Netflixa, wszystkie nowości trafiają w pierwszej kolejności. Z tego właśnie względu, dostęp do biblioteki filmowej serwisu Netflix w Stanach jest atrakcyjnym kąskiem, nie tylko dla Europejczyków, ale dla większości osób spoza terytorium USA. Poza Stanami popularnością cieszy się również Netflix zlokalizowany w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji, Australii, w Japonii i w Niemczech.

Jak oszukać Netflixa i zyskać dostęp do bibliotek serwisu na całym świecie?

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie IP kraju, z którego chcesz mieć dostęp do Netflixa. Niestety, Netflix nie zawsze będzie działał, nawet jeśli zmienisz swój adres IP- najpopularniejsza platforma streamingowa stosuje blokady i ograniczenia, które potrafią wykryć adresy IP uzyskane za pośrednictwem ogólnodostępnych metod, takich jak serwery proxy bądź darmowe usługi VPN.

Od 2016 roku większość adresów IP zarejestrowanych oficjalnie u dostawców VPN jest blokowana przez najbardziej popularne platformy Netflix. Sieci VPN o wysokiej jakości usług nieustannie poszerzają swoją bazę serwerów oraz IP, dzięki czemu potrafią wykorzystać systemowe dziury i obejść blokady Netflixa. Najtrudniej jednak jest nadążyć za najbardziej popularnymi odnogami amerykańskiej marki- US Netflix posiada najsolidniejsze zabezpieczenia.

Dobrze rozumiesz: Netflix Netflixowi nierówny. W zależności od poziomu popularności danej platformy Netflix, może być łatwiej lub trudniej ominąć geoblokadę. Dobrą wiadomością jest tutaj ta, że jeśli interesuje Cię nieszczególnie oblegana domena polskiego Netflixa za granicą, większość porządnych usług VPN, zmieniających twoje IP na polskie powinna dać radę. Jeśli natomiast Chcesz uzyskać dostęp do filmów i seriali chociażby Brytyjskiego Netflixa, prawdopodobnie będziesz musiał zainwestować w jedną z najlepszych sieci VPN.

VPN- Netflix za granicą

Dlaczego tylko dobry VPN gwarantuje Ci możliwość połączenia się z Netflixem za granicą?

Netflix jest światowym gigantem, dysponuje potężnymi środkami finansowymi, natomiast ograniczenia licencyjne nałożone na platformę są egzekwowane prawnie. Z tego właśnie powodu Netflix musi dołożyć wszelkich starań, aby uniemożliwić (a przynajmniej znacznie utrudnić) dostęp do swoich bibliotek dla osób nieuprawnionych. Netflix posiada detektor zdolny do automatycznego wykrycia prób połączenia z adresów IP przypisanych do baz serwerów proxy i VPNów. Takie połączenia są blokowane, a dostęp do Netflixa można uzyskać jedynie po przywróceniu oryginalnego IP urządzenia. Krok po kroku, Netflix poszerza swoją listę „zakazanych” adresów IP, dlatego też w każdej chwili lista usług VPN, które potrafią odblokować Netflixa może okazać się nieaktualna.

Sprowadzenie sposobu działania sieci VPN do zmiany IP urządzenia jest dużym uproszczeniem. Sieć VPN szyfruje ruch sieciowy używając przy tym protokołów bezpieczeństwa. Dane płynące z Twojego urządzenia VPN są zaszyfrowane podczas podróży do wybranego serwera VPN, gdzie dostają one nowy adres IP. Dane podane w tej formie są niemożliwe do odczytania przez żadne niepowołane do tego osoby; nieważne czy mówimy tu o hakerach, pracownikach dostawcy usług internetowych, instytucjach rządowych, czy sąsiadach z 4 piętra. W zależności od jakości wybranej usługi VPN, prócz standardowego szyfrowania oraz dobrego protokołu VPN, do dyspozycji możemy mieć dodatkowe zabezpieczenia, takie jak utajnione serwery VPN, niefigurujące w żadnych oficjalnych spisach sieci.

O ile Netflix może bez końca bawić się w kotka i myszkę i blokować kolejne adresy IP udostępniane klientom VPN przez dostawców usług, o tyle z wykryciem tajnych serwerów najlepszych dostawców usług VPN ma już nie lada problem. Wybierając VPN posiadający tego typu zabezpieczenie, masz gwarancję, że uda Ci się odblokować Netflixa. I nie ważne, czy będzie to polska platforma Netflix za granicą, czy może zagraniczny Netflix w Polsce.

Który VPN potrafi obejść zabezpieczenia Netflixa?

Jeśli sieć VPN potrafi obejść zabezpieczenia Netflixa, zazwyczaj chwali się tym na swojej stronie – dostawcy VPN świetnie zdają sobie sprawę, że Netflix za granicą to pożądany towar, zwłaszcza wśród pokolenia, dla którego świat w zasadzie nie ma już granic.

Na ten moment gwarancję odblokowania najpopularniejszej platformy streamingowej świata dają CyberGhost, SurfShark , NordVPN, PureVPN, ExpressVPN, ProtonVPN i PrivateVPN. Ci dostawcy sieci prywatnej zapewniają za pośrednictwem swoich stron internetowych, że są w stanie odblokować biblioteki Netflixa w kilku/kilkunastu krajach świata. Na żadnej z list nie figuruje oficjalnie Polska. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że baza filmów po polsku jest raczej uboga i mało popularna, a seriali z napisami w polskiej wersji językowej szukają tylko obywatele naszego kraju.

Aby znaleźć potwierdzenie, które sieci VPN oszukają Netflix w Polsce, osobiście sprawdziłem, czy za pośrednictwem usługodawców VPN uwzględnionych w moim rankingu, można oglądać polskiego Netflixa za granicą. Wszystkie wyniki były pozytywne, a każda z firm VPN zdołała zmienić IP mojego urządzenia w sposób, który pozwolił mi zalogować się do polskiej wersji serwisu przez serwery dostawcy VPN.

Mając jednak na uwadze, że sytuacja może zmienić się w każdej chwili, pamiętaj że wszystkie polecane przeze mnie VPNy posiadają 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Jeśli więc nie jesteś pewien, czy za ich pośrednictwem będziesz mógł oglądać polski Netflix za granicą, po prostu sprawdź to, wykorzystując ten nieoficjalny okres próbny.

Ranking sieci VPN, które wiedzą jak oszukać Netflix (aktualizacja 2022)

Mimo, że dokładam wszelkich starań, aby treści zamieszczane na stronie Świat VPN były aktualne, to Netflix nie śpi, równocześnie blokując kolejne próby dostania się do serwisu za pomocą adresów IP nadanych dzięki VPN. Może się więc zdarzyć, że któraś z polecanych przeze mnie sieci prywatnych, straci w międzyczasie możliwość obejścia blokady serwisu Netflix, przynajmniej w którymś z regionów. Pamiętaj, że na stronie internetowej każdego z dostawców VPN znajdziesz informację o tym, w którym kraju pozwoli Ci on oglądać filmy na Netflixie. Jeśli masz zamiar oglądać Netflix po polsku, a nie masz pewności czy VPN zadziała i umożliwi Ci korzystanie z zasobów polskich filmów i seriali, pozostaje Ci przetestować usługę w ramach okresu gwarancyjnego. Nie wiąże się to z żadnym ryzykiem, ponieważ nie musisz tłumaczyć się dlaczego rezygnujesz z subskrypcji.

1.

cyberghost

2.

Surfshark logo

3.

nordVPN logo

4.

PureVPN logo

5.

expressvpn logo

Pozostałe możliwości streamingu z VPN - Netflix, Hulu, HBO, Disney + i wiele więcej

Warto dodać, że korzystanie z sieci VPN posiada więcej zalet; dostęp do platformy Netflix w innych krajach jest kroplą w morzu. W kwestii streamingu sieć prywatna przyda się do uzyskania wglądu do innych portali umożliwiających przesyłanie strumieniowe. Do popularnych serwisów należą HBO, Disney+, BBC iPlayer, Hulu i szereg innych, niedostępnych w Polsce witryn. Jeśli zaś masz zamiar oglądać platformy VOD, bądź polską telewizję internetową, a wyjeżdżasz z kraju to również za pośrednictwem VPN, będziesz mieć możliwość oglądania polskich bibliotek udostępnianych przez odpowiednie serwisy.

Głównym celem VPN jest zapewnienie Ci bezpieczeństwa, kiedy jesteś online. Dostęp do zagranicznych stron streamingowych czy gameingowych to jedynie wisienka na torcie oraz miły dodatek, do świetnego narzędzia służącemu prywatności, jakim jest sieć VPN. Netflix kosztuje więcej niż VPN, a nawet w połowie nie jest tak przydatny jak Wirtualna Sieć Prywatna. Jeśli więc nadal zastanawiasz się jak oglądać polskiego Netflixa za granicą, sieć VPN będzie rozwiązaniem tego oraz wielu innych problemów.

Piotrek Janiszewski
Piotrek Janiszewski

Urodziłem się w Bydgoszczy, w 1988 roku. Ukończyłem studia w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej (SGH). Od zawsze interesowały mnie kwestie bezpieczeństwa w sieci - dawno temu sam padłem ofiarą kradzieży internetowej i od tego czasu przykładam dużą uwagę do tego komu i w jaki sposób udostępniam dane. Od wielu lat korzystam z usług sieci VPN i dzięki temu doświadczeniu wiem, że usługodawcy nie są sobie równi, ale to nie szkodzi - w zależności od tego, do czego przydatna będzie Ci VPN, nie zawsze będziesz potrzebować najlepszej z najlepszych usług, być może zadowolisz się tańszą opcją, którą z chęcią pomogę Ci wybrać.
Moim drugim hobby, poniekąd powiązanym z cyberbezpieczeństwem są nowoczesne technologie, a konkretniej technologia blockchain. Mam nadzieję, że mój blog dostarczył Ci informacji, które pomogły Ci podjąć decyzję.

© 2024 ŚWIAT VPN | Copyright text by https://www.swiatvpn.pl