You are currently viewing VPN Black Friday deals – najlepsze oferty 2023

VPN Black Friday deals – najlepsze oferty 2023

  • Post author:
  • Post category:Uncategorized

Czarny Piątek to nie tylko okazja do zakupu nowego telewizora czy lodówki, ale także doskonały moment na zabezpieczenie swojej prywatności online. W dniu, w którym liczne firmy oferują olbrzymie zniżki na swoje produkty i usługi, dostawcy sieci VPN również wchodzą do gry, kusząc użytkowników nie tylko okazjonalnymi cenami, ale także solidnymi promocjami. W rzeczywistości, Black Friday stał się jednym z najbardziej oczekiwanych dni w kalendarzu dla tych, którzy poszukują niezawodnej i skutecznej sieci VPN.

Dlaczego warto zainteresować się VPN-ami w tym okresie? Poprzednie lata pokazały nam, że przede wszystkim dlatego, iż wiele renomowanych firm VPN postanawia w tym czasie znacznie obniżyć ceny swoich usług, a także dodatkowo nagradzać klientów różnymi korzyściami takimi jak darmowe miejsce na dysku w chmurze czy możliwość korzystania z usługi kompletnie za darmo przez kilka miesięcy.

Przyjrzyjmy się więc bliżej tegorocznym ofertom wśród najpopularniejszych dostawców sieci VPN i przeanalizujmy, którzy z nich prezentują najkorzystniejsze propozycje z okazji Czarnego Piątku. Do tego postu wybrałem 6 dostawców sieci prywatnej, którzy regularnie zajmują czołowe pozycje zarówno w moich rankingach jak i wśród innych osób działających na rynku polskim. 

SurfShark - najlepsza promocja w 2023

Świąteczna oferta od Surfsharka to praktycznie przedłużenie korzystnej promocji z okazji Czarnego Piątku. Decydując się na Surfsharka w okresie Bożego Narodzenia, możemy cieszyć się wyjątkowymi zniżkami, które wahają się między 80% a 86% w zależności od wybranego planu abonamentowego. Dodatkowo, każdy abonent otrzymuje od 3 do 5 miesięcy korzystania z VPN zupełnie za darmo.

Warto zauważyć, że różnice w cenach abonamentów wynikają głównie z dostępności dodatkowych funkcji. 

Aby dowiedzieć się więcej szczegółów i skorzystać z tej wyjątkowej oferty, trzeba odwiedzić oficjalną stronę SurfSharka. 

CyberGhost VPN - drugie miejsce promocji na Czarny Piątek

Oferta u dostawcy CyberGhost jest bardzo podobna do tej, którą dostaniemy decydując się na Surfsharka. Patrząc na same liczby dostajemy -84% kupując plan dwuletni a do tego dodatkowe 4 miesiące gratis.

Różnica wynika przede wszystkim z faktu, że tylko jeden rodzaj abonamentu dostępny jest w promocyjnej cenie.

U dostawcy CyberGhost wszystkie plany oferują identyczny pakiet funkcji, zmienia się natomiast długość trwania abonamentu.

Dowiedz się więcej na temat oferty bezpośrednio na stronie CyberGhost. 

Private Internet Access - trzecia najkorzystniejsza oferta

Trzecia promocyjna oferta, na której zyskamy najwięcej, to ta oferowania przez Private Internet Access. Na pierwszy rzut oka wygląda ona niemal identycznie jak w przypadku Cyber Ghost. Wykupując abonament u tego dostawcy zyskamy zniżkę 83% oraz 4 miesiące gratis.

Dlaczego więc umieściłem tego dostawcę dopiero na trzecim miejscu? 

Po pierwsze PIA udostępnia promocję jedynie dla planu trzyletniego. W przypadku Zarówno SurfSharka jak i CyberGhosta zobowiązanie jakie należy wykupić aby zostać objętym promocją wynosi 2 lata. Ta różnica przekłada się na cenę całościową subskrypcji, która w przypadku PIA będzie mimo zniżki dość wysoka.

Drugim powodem jest moje osobiste doświadczenie z tą siecią VPN. Wiem, że jej usługi są dość mocno zorientowane na USA, gdzie posiadają imponującą infrastrukturę. W Europie natomiast nie są przodującym dostawcą VPN, dlatego korzystając z ich usług można napotykać niewielkie problemy związane z prędkością połączenia i przepustowością łącza. 

NordVPN - na tle konkurencji promocja z okazji Black Friday wypada słabo

Kolejną ofertą promocyjną z okazji Czarnego Piątku pochwalił się NordVPN. Na pierwszy rzut oka promocja opiewająca na 64% zniżki + 3 miesiące gratis może wydawać się imponująca, jednak co tu dużo ukrywać – kiedy wiemy już o zniżkach, które w tym roku zarządziła konkurencja NordVPN wypada dość blado.

Jeszcze gorzej będzie, kiedy przyjrzymy się szczegółom oferty; NordVPN posiada dość elastyczne opcje abonamentów zarówno pod względem ram czasowych ich trwania jak i oferowanej funkcjonalności. W ten sposób zniżka 64% ma odniesienie jedynie do abonamentu dwuletniego w najbardziej rozbudowanej wersji funkcji, co za tym idzie do najdroższego z planów.

Im krótszy abonament oraz im mniej funkcji dodatkowych wybierzemy, tym mniejszą zniżkę uzyskamy. Abonamenty miesięczne nie są w ogóle objęte promocją. W przypadku podstawowego planu rocznego zniżka wyniesie już jedynie 45%.

ProtonVPN - 60% zniżki w przypadku subskrypcji na 2,5 roku

ProtonVPN należy do droższych dostawców sieci prywatnej na polskim rynku, dlatego też Black Friday to idealna okazja aby upolować go w niższej cenie. Promocja zaproponowana przez dostawcę nie jest najgorsza, ale też zdecydowanie nie należy do najlepszych.

ProtonVPN przewidział jedynie zniżkę procentową wahającą się pomiędzy 60% a 10% w zależności od wybranego planu subskrypcji. Nie dostaniemy dodatkowych miesięcy w gratisie.

Najlepszy deal da nam wykupienie abonamentu na 2,5 roku – łącznie zaoszczędzimy tu 180 EUR. Im krótszy okres subskrypcji tym mniejsza zniżka.

ExpressVPN - rozczarowanie na Black Friday

ExpressVPN słynie ze świetnej jakości usług oraz z wygórowanych cen. W niektórych przypadkach ExpressVPN jest absolutnie wart poniesienia większych kosztów (np. jeżeli potrzebujesz pracować zdalnie i korzystać z zachodnich serwisów w kraju takim jak Chiny, gdzie musisz wykupić usługę zdolną do przełamania firewalla – więcej w artykule VPN do Chin), jednak przeciętny użytkownik Internetu z powodzeniem może zadowolić się tańszą opcją.

W Black Friday dostawca ExpressVPN postanowił nie rozpieszczać użytkowników i przedstawił zdecydowanie najsłabszą ofertę promocyjną, która raczej nie przysporzy sieci większej ilości klientów.

Decydując się na ExpressVPN w ofercie promocyjnej dostaniemy 49% zniżki na abonnement roczny + dodatkowe 3 miesiące korzystania z usługi za darmo.