You are currently viewing Jak odblokować WhatsApp’a w ZEA?

Jak odblokować WhatsApp’a w ZEA?

  • Post author:
  • Post category:Uncategorized

Odblokowanie WhatsApp’a lub innych aplikacji komunikacyjnych w krajach, gdzie są zablokowane lub częściowo zablokowane, może być trudne i wiązać się z pewnymi ryzykami, ponieważ nie zawsze jest to zgodne z lokalnymi przepisami prawnymi. Krajem takim są między innymi Zjednoczone Emiraty Arabskie, które uniemożliwiają wykonywanie połączeń i wideokonferencji przez Whatsapp’a. Dubaj jest bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym wśród Polaków, którzy nieświadomi możliwości bycia odciętymi od bliskich decydują się na wyjazd, a następnie kierowani tęsknotą googlują „jak odblokować WhatsApp’a w ZEA?”.

Jeśli jesteś jedną z tych osób i decydujesz się na skuteczną próbę odblokowania WhatsAppa w Dubaju lub w innym miejscu, w którym nie możesz z niego korzystać, poniżej rozwiązanie:

Korzystanie ze sprawdzonej sieci VPN

Jednym z najczęstszych sposobów na ominięcie blokad regionalnych jest użycie usługi VPN. VPN pozwala zmienić swoje położenie wirtualne tzw. adres IP, umożliwiając w ten sposób dostęp do zasobów, które są dostępne tylko w innych krajach. Wybierz renomowanego dostawcę VPN, który posiada serwery w miejscach, z których IP chcesz uzyskać, a następnie połącz się z takim serwerem dzięki aplikacji VPN. Pamiętaj jednak, że korzystanie z VPN może być nielegalne w niektórych krajach, więc zawsze warto sprawdzić obowiązujące przepisy. Jeżeli zdecydujesz się je złamać, musisz wybrać dostawcę VPN, który jest numerem jeden pod względem bezpieczeństwa, stosuje nowoczesne szyfrowanie połączenia i zapewni Ci 100% anonimowości. Takich dostawców wymieniłem w moim rankingu najlepszych VPN.

Korzystanie z proxy – czy to dobra alternatywa?

Proxy może być alternatywną opcją do próby ominięcia blokad. Działa podobnie jak VPN, przekierowując ruch sieciowy przez serwer poza danym krajem. Jednak proxy jest zdecydowanie mniej bezpieczne i mniej skuteczne niż VPN. Więcej na ten temat znajdziesz w poście dotyczącym serwera proxy.

Przed próbą ominięcia blokad zawsze warto zaznajomić się z obowiązującymi przepisami i regulacjami dotyczącymi korzystania z Internetu w danym kraju, ponieważ naruszenie tych przepisów może prowadzić do konsekwencji prawnych. Może zdarzyć się tak, że strony dostawców VPN będą blokowane tzw. firewallem, co oznacza że nie da się pobrać usługi będąc na miejscu. W takim przypadku VPN będzie działał na Twoim urządzeniu ale jedynie, jeżeli ściągniesz aplikację przed wyjazdem do takiego kraju.

Zawsze dbaj o swoje bezpieczeństwo online i prywatność podczas korzystania z narzędzi do ominięcia blokad.